Cześć, jestem Jacek. Na blogu jako Jacko Muzykant, bądź Belfer Gofer. 

Prowadzę ten blog od połowy 2016 roku. Wcześniej nazywał się Play It Yourself, dzisiaj po polsku Zagraj To Sam. Gdy go zakładałem domena ZagrajToSam.com była niedostępna, więc zdecydowałem się na PlayItYourself.com. Jeszcze na tą chwilę jak piszę działa także angielska wersja domeny. Wyłączy się w lipcu 2020r i zostanie już tylko ZagraToSam. com.

Zamierzenia tej witryny były delikatnie inne niż teraz. Miała to być witryna poświęcona wyłącznie elektronicznym instrumentom klawiszowym. Dziś połączona jest z syntezatorami marszczonymi, czyli akordeonami 😉 

W głównym pasku na blogu u góry, zaznacz, czy chcesz przeglądać materiały związane z klawiszami czy z akordeonami. Czasem tematy obu będą się pokrywać w jednej i w drugiej kategorii.

Na blogu pojawiać się będą materiały i z teorii muzycznej, jak i praktycznej w formie filmów. Ciekawostki, nuty, moje opracowania utworów, tutoriale, a także warsztaty gry na w/w instrumentach. 

Nie jest to witryna dla wszystkich. Jeżeli Ci cokolwiek nie pasuje, przeszkadza, razi w oczy – zamknij tą stronę i już 😉 po kłopocie – trzymaj się.

Utworzyłem ją w szczególności dla samego siebie, żeby mieć biblioteczkę pod nosem, móc w każdej chwili wrócić do swojej wiedzy, jeżeli coś wypadnie mi z głowy.
Jest też dla osób, które wiedzą na pewno, że nie pójdą już do szkoły muzycznej, choć bardzo by chcieli zacząć grać na klawiszach, na pianinie, na akordeonie, czy gitarze.
Jest dla osób, które chcą poznać podstawy muzyczne w sposób prosty, wręcz łopatologiczny.

Jeżeli chcesz jako pierwszy/a dostać informację prosto na swojego e-maila, o nowych artykułach, opracowaniach itp, podaj swój adres e-mail. (Twój adres e-mail jest bezpieczny, zabezpieczony – tylko ja mam do niego dostęp)

Aby dokładniej dostosować treści wiadomości, wybierz poniżej, czy wybierasz informacje o klawiszach, czy akordeonie:

Informacje o klawiszach

Informacje o Akordeonach

Mam do Ciebie wielką prośbę: jeśli przeczytasz coś na tym blogu, co uznasz za wartościowe, coś co Ci pomogło, to KONIECZNIE powiedz mi o tym.. Każdy potrzebuje nieco dopingu. Ja także i znacznie łatwiej mi będzie usiąść do napisania kolejnego artykułu wiedząc, że ktoś z tego korzysta i Tobie też się to przydaje.

Krótko o mnie…

Kiedy 1991 r skończyłem 9 lat, przestałem grać… ale tylko ze słuchu. Pojawił się jeden z moich Nauczycieli muzyki z Wrocławia. Otworzył mi drzwi do samodzielnego radzenia sobie z muzyką. Nauczył mnie czytać nuty oraz solidnych podstaw muzyki. 1991-1995r.
Później od 1995-1998 roku uczęszczałem także na lekcje gry na keyboardzie w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury.

Moje pierwsze publiczne wystąpienie miało miejsce zaraz po drugiej lekcji. Odbyło się we wspomnianym wyżej Ośrodku Kultury w 1995 roku.  Zagrałem na keyboardzie Yamaha PSR 500 jako pierwszy utwór: „Heartaches” i drugi: „Nie płacz kiedy odjadę. Jako, że mój Tata miał kamerę i ją używał, mam dzisiaj zarejestrowaną pamiątkę z tego i innych wydarzeń:

To ja kiedy miałem 13 lat/ This is me in 1995 

Na Akordeonach grałem sporadycznie, lecz niedawno wróciłem do nich. Nie jestem typowym akordeonistą, co słychać np, po błędnym miechowaniu, ale wszystko jest do naprawienia.

Korzystając z okazji, chciałem podziękować pierwszemu Nauczycielowi, za poświęcony czas i naukę.
Dziękuję również, drugiemu Nauczycielowi, za naukę i utrwalanie wcześniej zdobytej wiedzy .
Dziękuję też mojemu Tacie za zadbanie o moją wczesną edukację muzyczną.
Łukasz Gałuszka – specjalne podziękowania także dla niego. Dzięki jego naukom, udało mi się stworzyć tą witrynę.

Chciałem przeprosić moją siostrę Agatę i Mamę, za męki wysłuchiwania moich nauk w dzień i w nocy w latach 90-tych.

Poniżej zarejestrowany dorobek muzyczny 😉
(raczej tego nikt nie będzie słuchał, ani oglądał; można poniższy materiał potraktować, jako moją biblioteczkę/pamiętnik)