Nauka gry na akordeonie, czy przez internet jest możliwa?

Nauka gry na akordeonie przez internet

Można iść do Szkoły Muzycznej, można uczyć się u prywatnego nauczyciela na akordeonie, można uczyć się samemu w domu z książek i z darmowych filmów na You Tube, można uczyć się online z na platformie szkoleniowej na akordeon.

Jeżeli kochasz akordeon, jesteś młodą osobą, nadającą się do Szkoły Muzycznej na akordeon – to idź. Jeżeli nie możesz sobie na to pozwolić, zostają Ci na szczęście inne opcje:

 • Nauka gry na akordeonie u prywatnego nauczyciela – jedna z najlepszych opcji jakie są. Jeżeli masz nauczyciela pod ręką, który może poświęcić Ci czas – to idź. Sam niegdyś uczyłem kilka lat u siebie w domu.

  Jednak nie do końca zdawało to egzamin. To uczniom co chwilę coś wypadało, informowali w ostatniej chwili, że nie dojadą bo coś tam, w dodatku narzekali na to, że muszą targać akordeon. A to, że dojazdy ich męczą, a to, że godziny nie pasują itp
 • Nauka gry na akordeonie samemu z książek i filmów na You Tube – no w pierwszej chwili elegancko. Uczeń ma książkę, ale po przeczytaniu 2 kartek, ma więcej pytań i wątpliwości niż nie mając wcześniej książki.

  Nauka z wyrwanych fragmentów filmów na You Tube – hmm – to tak jakby się było głodnym i szło się do supermarketu po darmową próbkę pasztetu, w sumie, to po to, co dają. Czasem pasztet z jogurtem, czasem czekoladę ze śledziem i później wychodzi z tego s..czka.

  I tak samo wygląda nauka z wyrwanych filmów na YouTube: trochę od jednego „pokazywacza” takiego jak Belfer Gofer, trochę u innego, trochę u tamtego i każdy co innego mówi.
 • Nauka gry na akordeonie przez internet na platformach szkoleniowych – wydaje się na pierwszy rzut oka – idealną opcją. Niestety i w tym wypadku tak nie jest.
  Uczeń dostaje „wszystko na tacy”, filmy instruktażowe, jak krok po kroku, co nacisnąć, jak pociągnąć, ale jak pokazuje doświadczenie Akademii Muzykanta, kilku osobom się nie udało. Dlaczego?

Nauka gry na akordeonie na platformie szkoleniowej

Nauka gry na akordeonie na platformach szkoleniowych, czyli działających tak jak platformy Netflix, Canal+ czy HBO, wymaga samodyscypliny od ucznia. Uczeń nie ma kogoś, kto go będzie motywował, pilnował i przypominał. Żyjemy w czasach, w których jak nie jesteśmy w pracy, to siedzimy wpatrzeni w komórkę, to oglądamy telewizor i nie mamy na nic czasu.

Nauka przez internet wymaga zaplanowania, samozaparcia, systematyczności. Jeżeli nie masz tych rzeczy, to marne twoje widoki na naukę gry na akordeonie. Na szczęście coraz więcej osób planuje naukę gry na akordeonie i po kilku tygodniach robi się z tego nawyk i im się udaje.

Prawda jest też taka, że wiele osób chciałby, ale nie chce.

 • Chciałbym jeszcze raz pojechać do Włoch
 • a co byłeś już?
 • nie, raz już chciałem

Taki żarcik, a jaki prawdziwy.

Nauka gry na akordeonie, czy przez internet jest możliwa?

Tak. Na szczęście od 2021 roku, mnóstwu osobom się udało. Niektórzy zaczynali od podstaw w wieku 85 lat, inni od podstaw w wieku 38 lat, a jeszcze wiele innych osób, powróciło do muzykowania na akordeonie przy pomocy Akademii Muzykanta po latach przerwy (od 10 lat do 55 lat przerwy!)

Na platformie szkoleniowej Akademii Muzykanta uczą się prawie wszyscy, i młode osoby i niemłode. Ci którzy zaczynają od podstaw i osoby po szkołach muzycznych, kółkach muzycznych. Możesz sprawdzić efekty, przechodząc do kanału na You Tube Akademii Muzykanta i tam wybrać Playlistę: Wykonania Kursantów.

Grających uczniów jest o wiele więcej niż na powyższym kanale, bo tylko nieliczna część Adeptów ma odwagę się pokazać publicznie i zezwala na udostępnienie, co jest zrozumiałe.

Jaką naukę na akordeonie wybrać?

Spróbuj uczyć się u prywatnego nauczyciela, jeżeli masz takiego. Spróbuj uczyć się z książek i darmowych filmów, nie myśl, że faktycznie tam będzie trudniej się nauczyć i powstanie więcej wątpliwości i pytań, niż przed – może moje kilkuletnie statystyki nie dotyczą Ciebie. Każdy wybiera sam, co uważa za stosowne i wie lepiej co mu pomoże.

Jeżeli jednak masz ochotę zacząć od podstaw grać na akordeonie ze mną przy boku, odbierz sobie tutaj darmowy Pakiet startowy – (być może już nie jest darmowy jak to czytasz) kilkanaście filmów o podstawach gry na akordeonie: Jak trzymać akordeon, jak wyregulować paski, od czego zacząć itp – bez tego ani rusz.

Jak przerobisz podstawy, lub jeżeli jesteś osobą powracającą po latach przerwy, najlepiej sprawdzi się teraz dla Ciebie, dostęp do nauki gry utworów na akordeon. Jeśli znasz nuty, to jeszcze szybciej wrócisz do formy.

Także, żeby uczyć się grać na akordeonie przez internet na platformie szkoleniowej, musisz:

 • Zaplanować
 • Trzymać się planów
Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top
Scroll to Top