Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Część II

Jeżeli należysz jeszcze do osób, które umieją zagrać osobno prawą ręką i lewą na akordeonie, ale gdy chcą zgrać je razem, to nie wychodzi, to ten artykuł jest dla Ciebie. Jeżeli bez problemu łączysz ręce na akordeonie, po prostu spróbuj zamknąć tą stronę i nie czytaj dalej, a idź po akordeon i sobie coś zagraj 😉

W pierwszej części „Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie?” – opisałem ciekawą metodę, rozłączenia rąk, aby je później móc połączyć. Przez niektórych hejterów, została nazwana cyt.: „idiotyczną sztuczką”, ale większości się spodobała. Ci co mieli odwagę przyznać, że im nie wychodzi owa idiotyczna sztuczka, potraktowali to z humorem. Wiele osób napisało do mnie, że potrafili od razu wykonać czynności z filmu szkoleniowego, a niektórzy, że po wielu latach gry, nie przyszło im to łatwo.
Jak jest z Tobą? – daj znać pod filmem lub w komentarzu na dole.

Rozłączanie Rąk Na Akordeonie – od tego trzeba zacząć.

Paradoksalnie, przypominając słowa z ćwiczenia, żeby móc w prosty sposób połączyć ręce na akordeonie, trzeba je nauczyć się rozłączać, bo jak mówiłem: obie ręce chcą robić to samo.
W 1991 roku, zaczynałem się uczyć od etiud na fortepian. W nich lewa ręka grała coś innego i prawa coś innego. Na początku było trudno, a mój nauczyciel był bardzo wymagający. Dokładnie wiem, na czym polega problem, to połączenie rąk na akordeonie – jakie to jest irytujące. Prawa ręka perfekt wyćwiczona, lewa ręką bezbłędnie, a razem nie wychodzi.

Za ruchy rąk, odpowiadają nasze półkule w mózgu. Lateralizacja – jak podpowiada Wikipedia – „Ważną rolę odgrywa specjalizacja i koordynacja ruchowa rąk, która polega na odmienności ich ruchów”. Jedynym rozwiązaniem są regularne ćwiczenia.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? – jeden ze sposobów: musisz bezbłędnie nauczyć rozpoznawać i liczyć rytm.

Dzisiaj też dokładnie wiem, jak pomóc Ci ten problem rozwiązać. Jak połączyć ręce na akordeonie. Opracowałem dla Ciebie, kurs online, który nauczy Cię w prosty sposób rozłączać i łączyć ręce na akordeonie. Kilka miesięcy zbierałem i zbieram nadal, (bo powstaje druga część kursu – bardziej zaawansowana – materiały) pomysły z ponad już 30 letniego doświadczenia, które zaatakują problem ze wszystkich stron. Tak zwana technika 360 stopni, od idiotycznej sztuczki i klepaniu sie po brzuchu i głowie, po ciekawe próby połączenia rąk. Obejrzyj bezpłatnie 5-tą lekcje z kursu:

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Odbierz darmowe lekcje

Jeżeli dotarłeś, czy dotarłaś, aż tutaj, to znaczy, że borykasz się z problemem łączenia rąk na akordeonie. To znaczy także, że czytasz teraz to co napisałem i chciałbyś rozwiązać w końcu ten problem.

Darmowy kurs – Basic:

  • uczy poprawnie miechować
  • układać palce na klawiaturze
  • kilku podstawowych akordów
  • rytmiki i liczenia wartości w taktach

Darmowy kurs: Jak połączyć ręce na akordeonie

Pozdrawiam

Jacek Urbanik

Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top
Scroll to Top