Ile Zajmuje Nauka Łączenia Rąk i Grania Na Akordeonie?

Rozdzielanie i łączenie rąk na akordeonie, to inaczej swobodne granie na akordeonie. Dla jednych osób przychodzi łatwo, dla innych nie. W dużej mierze zależy od wieku przyszłego akordeonisty. Ale najważniejszy problem, to poczucie rytmu – ten dar, talent, który otrzymujemy, bądź nie, kiedy się rodzimy.

Z talentem trzeba się urodzić, czy można poprzez systematyczną, ciężką pracę nauczyć się wszystkiego? O tym rozmawialiśmy w artykule: „Czy Poczucia Rytmu, Można Się Nauczyć”?>>>
Otóż, w przypadku muzyki i rytmu, okazuje się, że niektórzy czują bit, a inni nie. Ci co nie czują, potrafią zagrać nawet skomplikowane, wręcz trudne utwory, ale sami. Kiedy pojawi się ktoś do duetu, czy jakiś zespół – można powiedzieć, że: „muzyka w tańcu mu/jej nie przeszkadza” .

Rozdzielanie i Łączenie Rąk Na Akordeonie – Ile czasu, jak długo?

Nauka rozdzielania i łączenia rąk zajmie Ci tyle czasu, ile wcześniej poświęcisz na ćwiczenia. W zależności, czy jesteś muzykalny/na, czy nie, czas ten możne być niesamowicie różny.
Pocieszając Cię, każdy utwór, którego będziesz chcieć zagrać, wymaga wcześniejszego przygotowania. To nie jest zawsze tak, że ktoś komuś daje nuty i ten bez znajomości wcześniejszej z nimi, siada i gra. Oczywiście są takie osoby, są też tak proste utwory w zapisach nutowych, ale prawie każdy inny utwór, przed wystąpieniem przed publicznością, czy przed samym sobą w zaciszu domowym, wymaga ćwiczeń, ćwiczeń i ćwiczeń.

Po każdym powtórzeniu, ręce staną się coraz bardziej pewne. Zauważysz także, że pojawią się pewne schematy, które spotkasz w innych utworach. Z każdym nowym utworem, będzie łatwiej i łatwiej.

Jak Rozłączyć i Połączyć Ręce Na Akordeonie?

Jeżeli dopiero zaczynasz, musisz znaleźć osobę, która Cię nauczy. Do wyboru masz kursy stacjonarnie lub online. Znajdź sobie dobrego nauczyciela z okolicy, czy w internecie. Nie muszę to być ja i Platforma VOD z kursami Akademii Muzykanta. Nie myśl, że jestem jedynym i najlepszym Belfrem od akordeonu, który nauczy Cię grać na akordeonie, nie.

Jest dużo profesjonalnych akordeonistów, którzy są chętni, aby nauczać. Myślę również, że tam jest dobra wiedza o akordeonie. Ważne jest, żeby podjąć decyzję i znaleźć nauczyciela. Możesz zapytać na przykład w grupach akordeonowych na fb, na pewno ktoś się znajdzie z Twojej okolicy.

Podsumowanie: Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie?

Na Platformie szkoleniowej Akademii Muzykanta z kursami i opracowaniami na akordeon, jest dostępy kurs „Jak Połączyć Ręce na Akordeonie”.

Skoro to czytasz, to znaczy, że Ciebie dotyczy ten problem i chcesz skorzystać z pomocy Akademii Muzykanta. Podaj kod Akademia w koszyku i sprawdź co się stanie:

Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top
Scroll to Top