Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? – Zacznij Od Tej Jednej Prostej Czynności

Czy wiesz, że łączenie rąk na akordeonie, musisz zacząć od ich rozłączenia? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że to właśnie obie ręce chcą robić to samo?
Jeżeli od dawna borykasz z problem jak połączyć ręce na akordeonie, to za chwilę pokażę Ci pierwsze ćwiczenie, z pozoru bardzo łatwe, błahe, a nawet by się mogło wydawać śmieszne. Jednak większośc osób nie potrafi od razu wykonać tej prostej czynności. Ćwiczenie rozłączania rąk, które wykonywane regularnie, pomoże Ci je de facto połączyć.

Bo mam nadzieję, że już zauważyłeś, że prawa ręka na akordeonie, gra coś innego, a lewa coś innego? A nasze ręce, obie, gdy się urodziliśmy, chcą robić to samo. Jeżeli masz ten problem, musisz nauczyć się je rozłączać. I zanim przejdę do pokazania konkretnych technik, jak połączyć ręce na akordeonie, musisz nauczyć się wykonywać bezbłędnie to ważne ćwiczenie.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Ćwiczenie I

Połóż lewą rękę na głowie, a prawą na brzuchu. Zacznij teraz lewą głaskać się po głowie, tak jakbyś rozmasowywał nabitego guza. Jeżeli to Ci się uda, prawą ręką zacznij klepać po brzuchu. Możesz spróbować, jeżeli Ci dalej nie wychodzi, najpierw zacząć prawą klepać się po brzuchu, a później dołączyć lewą masującą głowę. Ćwiczenie wykonuj codziennie, aż będziesz to robić bez trudu. Nawet gdy się obudzisz w nocy, idąc do toalety, tak znienacka, to dobry czas i miejsce na sprawdzenie koordynacji swoich rąk.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Ćwiczenie II

Ćwiczenie drugie polega na odwróceniu ról rąk. Czyli teraz lewa ręka klepie się po głowie, a prawa masuje brzuch, jak po dobrym jedzeniu. I tutaj również, najpierw zacznij od klepania się lewą ręką po głowie i po chwili dołącz prawą rękę masując się po brzuchu. Po czym przestań na chwilę, bądź jeżeli masz z tym trudności, najpierw prawą ręką masuj brzuch, a za chwilę dołącz lewą klepiąc się po głowie.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Ćwiczenie III i IV

Ćwiczenie trzecie i czwarte, polega na zamianie rąk, czyli prawa ręka wędruje na głowę i kolejno raz klepiesz się prawą ręką po gławie, a lewą masujesz brzuch, to znów jak w poprzednich ćwiczeniach, prawa ręka głaska głowę, a lewa klepie brzuch.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? – Podsumowanie

To jest wstęp do prawidłowej koordynacji Twoich rąk do gry na akordeonie. Oczywiście, jeżeli nie musisz wiedzieć jak połączyć ręce na akordeonie, bo już Ci się to udaje, sprawdź czy to ćwiczenie Ci wychodzi z łatwością, czy musiasz się raczej jeszcze postarać, aby wyszło prawidłowo.

Wkrótce pojawią się kolejne ćwiczenia z cyklu, jak połączyć ręce na akordeonie. Także jeżeli masz z tym problem, lub chcesz poprawić koordynację swoich rąk, zapisz się na Newslletter poniżej i zasubskrybuj kanał na YouTube, a nie przegapisz kolejnych wskazówek.

AIOP Response

Zapisz się na Newsletter, Odbierz Prezenty

Powered by AIOP Response
  We respect your privacy
Przewiń do góry