Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Ćwiczenie Bez Akordeonu!

Ćwiczenie bardzo pomocne, niektórzy twierdzą, że „głupie„, inni nazywają je wprost „idiotyczną sztuczką„. Ćwiczenie które niewiele osób potrafi wykonać za pierwszym razem. Aby wykonać to ćwiczenie, nie potrzebujesz akordeonu, a właściwie to musisz go właśnie ściągnąć!

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Ćwiczenie I

Połóż lewą rękę na głowie, a prawą na brzuchu. Zacznij teraz lewą głaskać się po głowie, tak jakbyś rozmasowywał nabitego guza. Jeżeli to Ci się uda, prawą ręką zacznij klepać po brzuchu. Możesz spróbować, jeżeli Ci dalej nie wychodzi, najpierw zacząć prawą klepać się po brzuchu, a później dołączyć lewą masującą głowę. Ćwiczenie wykonuj codziennie, aż będziesz to robić bez trudu. Nawet gdy się obudzisz w nocy, idąc do toalety, tak znienacka, to dobry czas i miejsce na sprawdzenie koordynacji swoich rąk.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Ćwiczenie II

Ćwiczenie drugie polega na odwróceniu ról rąk. Czyli teraz lewa ręka klepie się po głowie, a prawa masuje brzuch, jak po dobrym jedzeniu. I tutaj również, najpierw zacznij od klepania się lewą ręką po głowie i po chwili dołącz prawą rękę masując się po brzuchu. Po czym przestań na chwilę, bądź jeżeli masz z tym trudności, najpierw prawą ręką masuj brzuch, a za chwilę dołącz lewą klepiąc się po głowie.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? Ćwiczenie III i IV

Ćwiczenie trzecie i czwarte, polega na zamianie rąk, czyli prawa ręka wędruje na głowę i kolejno raz klepiesz się prawą ręką po gławie, a lewą masujesz brzuch, to znów jak w poprzednich ćwiczeniach, prawa ręka głaska głowę, a lewa klepie brzuch.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? – Podsumowanie

To jest wstęp do prawidłowej koordynacji Twoich rąk do gry na akordeonie. Oczywiście, jeżeli nie musisz wiedzieć jak połączyć ręce na akordeonie, bo już Ci się to udaje, sprawdź czy to ćwiczenie Ci wychodzi z łatwością, czy musisz się raczej jeszcze postarać, aby wyszło prawidłowo.

Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie? – darmowy kurs

Jeżeli masz problemy z łączeniem rąk na akordeonie, czeka już na Ciebie kurs rozwiązujący ten problem raz na zawsze. Niestety nie wszystkim się udaje, ale odbierz darmowe lekcje i przekonaj się, czy Tobie się uda:

Darmowy Kurs Akademii Muzykanta – „Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie?”

Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze

[…] pierwszej części „Jak Połączyć Ręce Na Akordeonie?” – opisałem ciekawą metodę, rozłączenia rąk, aby je później móc połączyć. Przez […]

[…] akordeon był gdzieś na strychu, w szafie, w zimnym pokoju. Wcześniej miałeś, lub miałaś problem z łączeniem rąk na akordeonie, ale już się udaje. Szacun dla Ciebie i gratuluję podjęcia […]

[…] się z częścią I „Jak połączyć ręce na akordeonie” pomoże Ci zrozumieć, jak bardzo potrzebne Ci są te nowe umiejętności, których nauczysz się […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top
Scroll to Top