Jaki Akordeon Kupić Do Biesiadowania Na Akordeonie?

Jaki Akordeon Kupić Do Biesiady?

Jeżeli szukasz akordeonu do biesiadowania, to od razu Ci powiem, że 120-tka będzie niepotrzebna (są oczywiście plusy z posiadania dużego akordeonu) – już mówię dlaczego:

Grając i ucząc się grać od 1988 roku, przegrałem sporo biesiadnych piosenek, obertasów, walców , walczyków, sztajerków, polek, polonezów, kujawiaków itd.
Moim drugim nauczycielem muzyki, od ok 1993-1995 roku, była osoba, która do dziś nieprzerywalnie prowadzi swój zespół ludowy. Także moje półki i strych, uginają się od przeróżnych nut do utworów biesiadnych, bo mam z nauczycielem, cały czas regularny kontakt przez te wszystkie lata i na bieżąco mam po dziś dzień, aktualizację nowych utworów biesiadnych.

Wypatrując, czy nie uciekać, przed osobami, które nie lubią piosenek biesiadnych

Jaki Akordeon Kupić Do Biesiady?


Mogę dzisiaj podsumować co zauważyłem po drodze, żebyś Ty nie musiał dojść do tego sam.
Tonacje utworów biesiadnych, mieszczą się w zupełności w akordeonach 60-basowych. Także 60, czy 80 będzie dobrym wyborem. Od siebie dodam, że warto mieć akordeon z basami zmniejszonymi, czyli tym 6 rzędem basów i akordeon do grania biesiady 72-basowy, jest idealnym wyborem.

EDIT 06.01.2022. Jeżeli na dzień dzisiejszy szukasz akordeonu, mam na sprzedaż Royala Standarda 80 basów. Jest wystawiony za 1497 zł, ale jeżeli odezwiesz się do mnie z hasłem: Szkoła Biesiady, możesz go mieć za 1000 zł. Także jeżeli szukasz na dzień dzisiejszy akordeonu do muzykowania, to pisz do mnie przez formularz kontaktowy, który jest na górze strony, albo przez olx.
Akordeon ma średnią kompresję, stroi w miarę poprawnie, nie wymaga wkładu, pomimo tego, że można go jeszcze bardziej przywrócić do świetności.

Koniec artykułu 😉

Ok, dobra… jeszcze coś dodam 🙂
Nie powiem Ci jakiej firmy, ale do biesiady szukaj akordeonu z tremolo.

Fajnie jest mieć 96-cio basowy akordeon, czy 120-sto. Jest to super sprawa dla Muzyków, ale dla Muzykantów jest wręcz utrudnieniem -połapać się w takiej ilości guzików, gdzie nawet ich w połowie nie użyjesz.

To tak jakby kupić sobie Porsche, które jeździ 300km/h i jeździć nim tylko po mieście i to na zakupy 2 km do Biedronki. Jeszcze lepsze porównanie, kupić sobie Tira i jeździć nim codziennie po 2 bułki, trzy ulice dalej.

Fajnie jest mieć Porsche i zajebi..cie jest fajnie mieć akordeon 120- sto basowy, ale… (tutaj miejsce na Twoje przemyślenia)

Szkoła Biesiady Na Akordeon

Jeżeli już jesteśmy przy biesiadzie, i gdy jesteś muzykantem, czytasz ten artykuł, wskakuj na darmową Szkolę Biesiady na Akordeon, w formie nagranych już wideo. W Szkole Biesiady Akademii Muzykanta, uczy się już ponad 240 osób, na dzień dzisiejszy. Niektórzy zupełnie od podstaw, a niektórzy to Muzycy, którzy po latach przerwy, wracają do muzykowania.

Jeżeli też jesteś Muzykiem, to zapewne zbędna Ci Szkoła Biesiady na Akordeon, i wykorzystujesz swój 120-sto basowy akordeon na 100% w trudniejszych utworach instrumentalnych, w muzyce poważnej, czy znanych światowych utworach. Wiem też, że dla wielu Muzyków prosta biesiada jest obca, także zapraszam i Ciebie jeżeli masz ochotę – są dostępne moje zapisy nutowe do każdego utworu, także nauka pójdzie szybko.

Jeżeli Ci się nie spodoba, albo jednak nie będzie za darmo, to możesz mnie wywieźć jak poniższym zdjęciu mnie kiedyś wywieźli:

Daj znać w komentarzu, jaki utwór biesiadny chodzi Ci po głowie i którego chcesz nauczyć się i zagrać na akordeonie.

5 2 votes
Ocena artykułu
Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Przewiń do góry

Już Uciekasz do Diaska?

Ok, ok, ale zostaw chociaż swojego maila, żebym mógł Ci od czasu do czasu, podesłać jakąś ciekawą wiadomość o akordeonach. 

Trzymaj się :) 

 
 
.