Jaki Akordeon Kupić Do Biesiadowania Na Akordeonie?

Jaki Akordeon Kupić Do Biesiady?

Jeżeli szukasz akordeonu do biesiadowania, to od razu Ci powiem, że akordeon 80-cio basowy, będzie w sam raz. Także to wszystko, nie musisz czytać dalej, na razie cześć 🤝

Jeżeli jednak masz chwilę i chcesz posłuchać krótkiego uzasadnienia, zrób sobie kawę i rozsiądź się wygodnie i posłuchaj:

Grając i ucząc się grać od 1988 roku, przegrałem sporo biesiadnych piosenek, obertasów, walców , walczyków, sztajerków, polek, polonezów, kujawiaków itd.
Moim drugim nauczycielem muzyki, od ok 1993-1995 roku, była osoba, która do dziś nieprzerywalnie prowadzi swój zespół ludowy. Także moje półki i strych, uginają się od przeróżnych nut do utworów biesiadnych, bo mam z nauczycielem, cały czas regularny kontakt przez te wszystkie lata i na bieżąco mam po dziś dzień, aktualizację nowych utworów biesiadnych.

Wypatrując, czy nie uciekać, przed osobami, które nie lubią piosenek biesiadnych

Jaki Akordeon Kupić Do Biesiady?

Mogę dzisiaj podsumować co zauważyłem po drodze, żebyś Ty nie musiał dojść do tego sam.
Tonacje utworów biesiadnych, mieszczą się w zupełności w akordeonach 60-basowych. Także 60, czy 80 będzie dobrym wyborem. Co do akordeonów 72-basowych, to posiadają one rząd basów z akordami zmniejszonymi, których nie ma np. 80-tka, ale akordy zmniejszone w utworach biesiadnych, rzadko występują. Tutaj jest to dokładnie opisane.

Koniec artykułu 😉

Ok, dobra… jeszcze coś dodam 🙂
Nie chcę Ci sugerować żadnego producenta akordeonów, ale do biesiady szukaj akordeonu z tremolo, czyli praktycznie wszystkie Weltmeistry Stella, Diana itp, czy Hohnery w tej półce cenowej.

Fajnie jest mieć 96-cio basowy akordeon, czy 120-sto. Jest to super sprawa dla Muzyków. Dla Muzykantów najwygodniejsze jednak będą akordeony max 80-cio basowe.

120-tka, to tak jakby kupić sobie Porsche, które jeździ 300km/h i jeździć nim tylko po mieście i to na zakupy 2 km do Biedronki. Jeszcze lepsze porównanie, kupić sobie Tira i jeździć nim codziennie po 2 bułki, trzy ulice dalej.

Fajnie jest mieć Porsche i zajebi..cie jest fajnie mieć akordeon 120- sto basowy, ale… do biesiady wygodniej mniejszy akordeon.

Szkoła Biesiady Na Akordeon

Jeżeli już jesteśmy przy biesiadzie, i gdy jesteś muzykantem, czytasz ten artykuł, odbierz darmowe lekcje wideo ze Szkoły Biesiady na Akordeon Akademii Muzykanta. (link poniżej w przycisku granatowym).
W Szkole Biesiady, uczy się już sporo osób. Niektórzy zupełnie od podstaw, a niektórzy to Muzycy, którzy po latach przerwy, wracają do muzykowania.

Jak Wyglądają Darmowe Lekcje?

Darmowe lekcje dostaniesz na swojego maila, którego za chwilę podasz. Co kilka dni dostaniesz na swoją skrzynkę lekcje w formie nagranych filmów wideo, oraz nuty do pobrania. Jednak jeżeli nie znasz nut, spokojnie także się nauczysz bez nich. Jeżeli nie spodobają Ci się, to w każdej wiadomości będzie przycisk rezygnacji z darmowej nauki.

Czy rzeczywiście będzie za darmo?

Wiem, zapewne wahasz się, gdzie jest haczyk? Bezpłatnie? Za darmo? – dzisiaj przecież nikt nic nie daje za darmo. Ja też dzisiaj już nikomu nie wierzę. Jak ktoś chce dać mi coś za darmo, wiem, że i tak będzie chciał zaraz kasę, albo darmowa wiedza będzie po prostu – słaba.

Nie będę oryginalny i zdradzę Ci sekret, że po darmowych lekcjach, dzięki którym nauczysz się grać kilka najważniejszych utworów biesiadnych, zaproponuję Ci, coś płatnego. Jednak to Ty zdecydujesz, czy będziesz się dalej rozwijać i inwestować w siebie z Akademią Muzykanta, czy będziesz dalej skakać po darmowych próbkach z YouTube. Pasuje Ci taki układ?

Jeżeli Ci się nie spodoba, albo jednak nie będzie za darmo, to możesz mnie wywieźć jak poniższym zdjęciu mnie kiedyś wywieźli:

Daj znać w komentarzu, jaki utwór biesiadny chodzi Ci po głowie i którego chcesz nauczyć się i zagrać na akordeonie.

Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top
Scroll to Top