Jak zacząć naukę gry na akordeonie?

Jak zacząć grać na akordeonie? – pierwsze kroki

Gdyby tak uczyć się grać na akordeonie bez wychodzenia z domu? A co gdyby tak, w dodatku uczyć się grać dzięki Platformie online z przygotowanych i już nagranych wcześniej lekcjach VOD (wideo)? Oglądasz i uczysz się, czego akurat potrzebujesz w danej chwili i o takiej porze dnia i nocy, w której Ci się podoba?

Okazuje się, że dziś to możliwe.

Jak Zacząć, Od Czego?

Na pewno musisz mieć akordeon, jeżeli masz to dobrze, jeżeli nie, kup na początek sprawnego Weltmeistra 80-cio lub 72-cio basowego. Może być np. Stella, Diana. Na co uważać podczas kupna używanego akordeonu? Możesz przeczytać też tutaj na blogu, bądź pobrać mojego ebooka.

Jak Zacząć Uczyć Się Grać Na Akordeonie z Platformą Akademii Muzykanta?

Zanim odpowiem na to pytanie, dodam, że Akademia Muzykanta i Platforma VOD z kursami i gotowymi opracowaniami na akordeon, nie jest dla wszystkich. Powstała jedynie dla osób, które wiedzą, że już nie pójdą do szkoły muzycznej, oraz dla tych, którzy po latach przerwy, chcą wrócić do gry na tym super instrumencie. Jest też dla tych osób, które samodzielnie uczą się z książek, chodzą na lekcje indywidualne do nauczycieli, akordeonistów, czy uczą się grać na akordeonie z filmów na You Tube.

Jeżeli jesteś młodą osobą, która dopiero chce zacząć przygodę z akordeonem, polecam Ci iść do szkoły muzycznej – także zamknij tą stronę i szukaj najbliższej szkoły.

Od czego zacząć grać na akordeonie?

Najważniejsze są podstawy muzyki, których nie zabraknie na Platformie VOD AM. Jednak przy nauce Muzykantów, staram się przekazać i pokazać jak najwięcej praktycznych spraw. Także najlepiej zacząć od razu grać łatwe opracowania utworów na akordeon, przy jednoczesnym szukaniu na Platformie odpowiedzi, skąd się co wzięło.

Tak jak się uczą małe dzieci mówić! Przecież one nie słuchają wykładów, jak wygląda gramatyka, jak wygląda ortografia, jak poprawnie budować zdanie i dlaczego Gżegżółka się tak się pisze.
Małe dzieci próbują mówić i popełniają błędy, które są później korygowanie. Tak samo jest z nauką języka obcego. Nigdy się nie nauczysz, jak będziesz chodził na lekcje języka angielskiego i słuchał jak poprawnie budować zdania itp – musisz zostać rzucony na głęboką wodę i zacząć gadać jak potrafisz po angielsku, popełniać masę błędów! Tak wiem, wstyd, bo będą się śmiać.

Nie inaczej widzę sprawę nauki gry na akordeonie. Według mojej filozofii, zacznij grać od razu z opracowań na akordeon, takie jak są na Platformie VOD AM. Jest pokazana prawa ręka utworu, w osobnym lewa, w osobnym są nuty, w osobnym połączenie obu. A w międzyczasie zaplanować sobie czas na regularne lekcje teorii, które są także na Platformie VOD AM.

Ile Kosztuje Nauka Gry Na Akordeonie Na Platformie VOD AM?

Naukę gry na akordeonie z Akademią Muzykanta możesz zacząć bezpłatnie. Na dole artykułu będzie przycisk z możliwością rejestracji darmowego konta. Na darmowym koncie, jest masę materiałów do nauki, nuty do pobrania – sprawdź czy taki sposób nauki Ci odpowiada.
W ogóle jakby była taka fizyczna możliwość, zablokowałbym możliwość wykupienia abonamentu osobom, które mnie nie znają.

Później, kiedy się zdecydujesz, spodoba Ci się taka forma uczenia się, do wyboru jest kilka okresów abonamentu, od miesiąca, do roku czasu. To jest jeden abonament zawierający te same kursy i opracowania, tylko z różnymi okresami do aktywacji. Im dłuższy okres, tym więcej zaoszczędzisz.

Jak Wygląda Nauka Gry Na Akordeonie Na Platformie VOD AM?

Platforma VOD to nagrane wcześniej krótkie, ale skondensowane lekcje wideo do wielokrotnych powtórzeń i ćwiczeń.

Po aktywacji konta bezpłatnego, czy też płatnego, na Twoją skrzynkę przyjdzie kilka maili do Ciebie. Czasem któryś trafi do folderu Spam u Ciebie na skrzynce, także sprawdź tam także, bo najczęściej najważniejsza wiadomość z danymi dostępu do Platformy tam trafia.
Dostaniesz swój login (nazwa użytkownika) i automatycznie wygenerowane hasło, które możesz sobie zmienić.

Po czym klikasz w Moje konto na Platformie VOD, czyli na stronie online.akademiamuzykanta.pl, przechodzisz do kursów i się uczysz grać na akordeonie z gotowych, już nagranych materiałów szkoleniowych. Jest tam także film, z instrukcją poruszania się po Platformie. Jest też tutaj>>>

Daj znać w komentarzu, jeżeli masz jakieś pytania.

Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top
Scroll to Top