10 Ćwiczeń Na Akordeon, Które Trzeba Trenować, Aby Zrehabilitować Prawą Rękę.

Koniecznie ćwicz te lekcje codziennie na akordeonie!

Bardzo wiele osób dorosłych, którzy uczyli się grać na akordeonie na własną rękę, bez nauczyciela, ma nieprawidłowo ułożoną prawą rękę – lewą czasem też, ale dzisiaj na warsztat bierzemy prawą.

Jesteś samoukiem i grasz tylko 3 lub 4 palcami po klawiaturze? – dla Ciebie jest ten artykuł, ale ćwiczenia, które za chwilę zobaczysz na filmie, są dla wszystkich.

Co zrobić gdy Ciebie dotyczy ten problem?

Jak zawsze wspominam, złego nawyku, znaczy żadnego nawyku – dobrego też – nie można się całkowicie pozbyć. Można go jedynie zastąpić innym, ale jest spora „szansa”, że gdy przestaniesz ćwiczyć, wrócisz szybko do złego nawyku – tak jest. To nie moje wymysły, ale naukowo poparte badania.

Przygotowałem program, który składa się z 10 krótkich, ale intensywnych ćwiczeń na prawą rękę. Niektóre są tak proste, że wiele akordeonistów śmieje się z nich i ze mnie, że takie proste rzeczy pokazuje. Nie do śmiechu natomiast jest osobom, które borykają się z tym problemem i wiele osób dziękuje mi za nie.

Dla kogo jeszcze są te ćwiczenia?

Ćwiczenia z programu „Rehabilitacja Prawej Ręki” są także dla osób, które wracają do muzykowania na akordeonie po latach przerwy. Są też dobrym sposobem na rozgrzewkę przed muzykowaniam.

Są to w szczególności lekcje, na zmuszenie 3, 4 i 5 palca do grania. Są to ćwiczenia na rozciągnięcie ręki, rozciągnięcie palców. Dzięki nim, będzie można z większą łatwością wygrywać swoje ulubione utwory, oraz te utwory, które były poza Twoim zasięgiem technicznym, ze względu na ograniczenia w używaniu wszystkich palców.

Czy Łatwo Naprawić ten Zły Nawyk?

Nie, nie będzie Ci łatwo, ale ćwicz każdą lekcję chociaż 5 min dziennie. Uda się tylko osobom zdecydowanym. Osobom którzy wiedzą już, że bez akordeonu nie chcą żyć i chcą się uczyć, naprawiać, przejdą pełną rehabilitację – chcą przegrać życie na akordeonie.

Obejrzyj 1 darmową lekcję. Pozostałe lekcje są dostępne w Abonamencie na Platformie VOD AM.

Powiadamiaj o nowych komentarzach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Would love your thoughts, please comment.x
Scroll to Top
Scroll to Top